Опитування

Як вам наш сайт?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...
Архів
Категорії

Соціально-психологічна служба

План дій з реалізації заходів по протидії та запобіганню торгівлі людьми у Боянському ліцеї «Лідер» імені Іона Некулче на 2024-2025 р.

План дій з реалізації заходів по  протидії  та запобіганню торгівлі людьми у Боянському ліцеї «Лідер» імені Іона Некулче на  2024-2025 р.

План заходів з реалізації Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року на ІІ півріччя 2023-2024 рік у Боянському ліцеї «Лідер» імені Іона Некулче

План заходів з реалізації Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року на ІІ півріччя 2023-2024 рік у Боянському ліцеї «Лідер» імені Іона Некулче

26 квітня 2023 року соціально-психологічна служба Боянського ліцею «Лідер» взяла участь у науково-методичному вебсемінарі

26 квітня 2023 року соціально-психологічна служба Боянського ліцею «Лідер» взяла участь у науково-методичному вебсемінарі для працівників психологічної служби Чернівецької області на тему «Діяльність фахівців психологічної служби в умовах викликів війни».
Були отримані цінні знання і практичні навички від провідних експертів у галузі психології та соціальної педагогіки.
Висловлюємо щиру подяку фахівцям УНМЦ ППСР , науково-методичному центру практичної психології та соціальної роботи ІППЧО, які в рамках вебсемінару поділилися власним практичним досвідом та представили корисні практико-орієнтовані техніки роботи з учасниками освітнього процесу в умовах сьогодення.

Щорічно 2 квітня відзначається Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму або ж про ” ЛЮДЕЙ ДОЩУ”

Цей День був встановлений резолюцією 62/139 Генеральної Асамблеї ООН від 18 грудня 2007 року, в якій вказується на необхідність забезпечення дітям і дорослим з аутизмом “можливості жити повним і змістовним життям”.
Мета Дня – привернути увагу громадськості до необхідності допомагати людям з аутизмом і підвищувати якість їх життя.
Символами підтримки дітей з аутизмом є блакитний колір, блакитна стрічка, блакитний елемент пазлу.
Учні Боянського ліцею «Лідер» долучилися до загального флешмобу «У блакитному», де висловили свою щиру підтримку та безмежну любов дітям, які живуть з аутизмом. Блакитний колір– це наш месседж для них: «МИ ПОРУЧ!»
Діти з аутизмом – це перш за все діти.  Всі ми різні, маємо різні потреби, і живемо в одному суспільстві. А суперсилу у комінікації з дітьми й батьками мають підтримка й позитивні емоції, а не ізоляція, звинувачення чи зверхня жалість.

Продовження

Вибір професії – це складний і відповідальний крок у житті кожного, тож його потрібно робити виважено і обмірковано

Тому профорієнтаційна робота стає невід’ємним єлементом у формуванні знань щодо правильного вибору майбутньої професії, яка найбільше відповідає здібностям, покликанню, знанням, потенціалу
Соціальний педагог Мірелла Михайлівна, провела з учнями 9, 11 класу цікавий тренінг на тему «Вплив темпераменту на обрання майбутньої професії» Під час тренінгового заняття , учні мали змогу дізнатись який з типів темпераменту їм притаманний це корисно тим що учні могли більш конкретно зрозуміти яка професія чи спеціальність їм найбільш притаманна  Дискусія вийшла цікавою та корисною для учнів  Завершився тренінг вправою «Дерево вражень» учні могли зазначити які ємоції отримали від проведеного заняття
Пам’ятайте що правильно обрана професія, може стати запорукою до успішної самореалізації себе як особистості в майбутньому.

У Боянському ліцеї «Лідер» з 20 по 24 березня проходив Тиждень психології «5 днів у світі Емоцій»

У Боянському ліцеї «Лідер» з 20 по 24 березня проходив Тиждень психології «5 днів у світі Емоцій». Проведення Тижня психології – цікавий творчий процес, в якому були задіяні всі учасники освітнього процесу.
Соціально-психологічна служба підібрала такі заняття, ігри, тести, які формують реальні оцінки своїх можливостей, залучають учнів до активних форм проведення дозвілля, розвивають комунікативні здібності, впевненість у своїх діях, виховують культуру поведінки. Кожен учень мав змогу проявити свої здібності, нахили, висловити свою точку зору й обґрунтувати її. Всі щодня знайомилися з цікавою інформацією психологічного змісту, що відповідала зазначеній темі дня.

Продовження

Консультування батьків учнів 9 і 11 класів “Формування компетентності батьків у професійній орієнтації”

Професійна орієнтація дитини – одне з найактуальніших питань, з яким звертаються батьки учнів до психологічної служби школи. Щоб цей процес відбувався безболісно і для Вас,  батьків, і для дітей, варто дотримуватись кількох не надто складних правил.

  1. Інформацію про професійні плани дитини можна отримати тільки в ході відвертої, спокійної та зацікавленої бесіди, а не «на бігу». Найкраще завести розмову невимушено, при цьому намагатися проявляти терпіння, такт та щиру зацікавленість.
  2. Якщо старшокласник не може чітко сформулювати свої плани, треба спробувати зрозуміти з чим це пов`язано.

Продовження

5 шляхів до серця дитини

Іноді діти розмовляють мовою, яку нам, дорослим, важко зрозуміти. Це може бути їм лише зрозумілий сленг, але i нас – дорослих – діти також не завжди розуміють, тому що, розмовляючи з ними, ми часто не можемо пояснити свої думки зрозумілою їм мовою. Але ще гіpше, коли ми не завжди можемо виразити дитині свої почуття , турботу i любов на зрозумілій їй мові.Чи вмієте ви говорити на мові любові?Кожній дитині властиво розуміти любов батьків по-своєму. I якщо батьки знають цю”мову”, дитина краще зрозуміє їx.

  1. Слова схвалення

Поки діти маленькі, батьки не скупляться на ласкаві слова. Вони захоплюються немовлям: “Ах! Які у нас оченята (вушка, волоссячко)!”

Дитина починає повзати, батьки — в захваті. Він вчиться ходити, тато і мама підбадьорюють його: “Ось так! Давай! Молодець!” … Дитина підросла, і чомусь похвала поступається місцем зауважень. Дитина дорослішає, і все рідше ми хвалимо її, ми помічаємо тільки помилки.

Якщо його рідна мова — слова заохочення, критика йому протипоказана. Пройде двадцять років, а у нього в вухах буде дзвеніти: “Яка ж ти товста! Ну хто на тебе подивиться?”, ” Як тебе досі зі школи не вигнали?”, “Такий, як ти, нічого не доб’ється в життi”. Ви вселяєте йому, що він не гідний ні любові, ні поваги, ви калічите його на все життя.

Продовження

У рамках акції «16 днів проти насилля» соціально психологічна служба закладу проводила різні заходи до яких із цікавістю залучилися учні Боянського ліцею «Лідер».

Було проведено: години спілкування «Насилля не для нас», з метою усвідомлення негативного впливу та специфіки агресивної поведінки та насилля через формування власної моделі поведінки; виховні години «Жорстокість і насильство», з метою формування уявлення про проблему насилля й жорстокості, їх наслідки для дитини чи інших членів родини; участь учениць в обласному конкурсі малюнків « Насильство очима дітей»; тренінг : « Мій улюблений світ без насильства»; виготовлення учнями «синьої стрічки» як символ боротьби проти насилля;
В ході проведених заходів учні дізнались як розпізнавати види насильства, як боротися із ним, куди звертатись за допомогою та зрозуміли що не потрібно мовчати, а діяти та допомагати тим хто його зазнає!

Продовження